530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

Szef Audi aresztowany w związku z aferą spalinową

by admin Luty 24, 2019 Brak komentarzy Bez kategorii

W poniedziałek aresztowany został Rupert Stadler, prezes niemieckiego koncernu motoryzacyjnego. Jest to najwyżej postawiona osoba, którą dotychczas zatrzymano w związku z aferą spalinową w Audi.

Aresztowanie Ruperta Stadlera

Tymczasowe aresztowanie Ruperta Stadlera związane jest z ogromnym skandalem dotyczącym emisji spalin, który już od kilku lat wstrząsa niemieckim rynkiem motoryzacyjnym. Stosowanie nielegalnych praktyk, polegających na zaniżaniu wyników testów zawartości tlenków azotu w spalinach, dotychczas udowodniono Volkswagenowi. Obecnie dochodzenie zatacza coraz szersze kręgi, a o manipulacje podejrzewane są także Porsche i Audi.

Koncernowi motoryzacyjnemu Audi zarzuca się zainstalowanie nielegalnego oprogramowania, zaniżającego wyniki pomiarów spalin, w ponad 200 tysiącach aut. W większości były to pojazdy przeznaczone na rynek europejski i amerykański. Niemiecka prokuratura w zeszłym tygodniu poinformowała o rozszerzeniu postępowania wobec Audi. Lista podejrzanych została wydłużona do 20 osób, wśród których znalazł się Stadler.

Wpływania na zeznania świadków

Prokuratura w Monachium wydała nakaz aresztowania dotychczasowego szefa Audi ze względu na możliwość matactwa, celowego zacierania śladów i wpływania na zeznania świadków. Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” podaje, że w trakcie przeszukania mieszkania aresztowanego zabezpieczono dowody, z których wynika, że zamierzał on podjąć kroki mające na celu utrudnianie śledztwa.

Jeszcze wczoraj rzecznik firmy potwierdził informacje o tymczasowym aresztowaniu Ruperta Stadlera. W tym tygodniu ma zostać wybrany nowy szef koncernu. Jego nazwisko na razie pozostaje tajemnicą.

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Polecane oferty

Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image

Skontaktuj się z nami

 oferty@bcarfull.pl
 Cała Polska
 784007080