530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

FAQ

W dzisiejszych czasach oferenci najemu długoterminowego aut czy też leasingu z wysoką wartością wykupu (nieobowiązkową oczywiście) proponują nam różne warianty.
Oczywiście obligatoryjną częścią raty jest finansowanie pojazdu plus jakaś drobna opłata administracyjna – w takim przypadku użytkownik w miesięcznych ratach płaci tylko za pojazd.
Można  natomiast zdecydować się na różne inne warianty doliczając:
  • serwis ogumienia, najczęściej zawiera zakup, wymianę i przechowywanie opon)
  • serwis techniczny, tutaj warto zawsze sprawdzić lub dopytać doradcę ponieważ różne firmy proponują różne rozwiązania.
  • Polisa OC/AC, należy pamiętać że w przypadku finansowania pojazdu o jakim mowa polisa OC/AC jest zawsze obowiązkowa, oczywiście użytkownik może zdecydować czy polisa jest po jego stronie czy też chce skorzystać z oferty finansującego.
  • Czasami może to być też usługa GPS
  • Wszystkie inne jakie może zaproponować finansujący.

O to należy zawsze zapytać doradcy przed podpisaniem umowy. Najczęściej jednak umowa zostaje zakończona, a użytkownik może wziąć kolejny pojazd.

Użytkownicy najczęściej zwracają uwagę tylko i wyłącznie na wysokość raty. O ile jest to zrozumiałe w przypadku gdy różnice są bardzo duże o tyle w sytuacjach małych różnic pomiędzy ratami koniecznie należy sprawdzić inne elementy umowy jaką podpisujemy. Warto sprawdzić tabelę opłat, może się okazać że zwykłe otrzymanie listu przypominającego spłatę raty będzie nas dodatkowo kosztowało, tabele opłat mogą zawierać pozycje o których nawet byśmy nie pomyśleli, oczywiście nie wszyscy gracze na rynku stosują „dziwne” dodatkowe opłaty ale warto to sprawdzić. Trzeba również poprosić o wykaz dostępnych uszkodzeń i zużyć pojazdu w momencie jego zdawania.
WAŻNE!
Zapytaj innych, zbierz wiarygodne opinie innych użytkowników, zapytaj nas.
W większości przypadków  tak, ale należy zawsze się upewnić przed podpisaniem umowy. Firmy finansujące mogą mieć różne wymagania i ograniczenia.
Większość firm finansujących nie zakazuje korzystania z pojazdu osobom trzecim. Mają co prawda w tej kwestii różne formy zapisu i warunki. Jak zawsze warto to sprawdzić w umowie zanim ją podpiszemy. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można wynajmować pojazdu osobie trzeciej, czyli nie można pobierać żadnej opłaty za użyczenie pojazdu.
Do wyliczenia miesięcznej raty jest potrzebne 5 niezbędnych elementów:
  • Oferta, czyli cena katalogowa pojazdu oraz cena wynegocjowana (po rabacie).
  • Specyfikacja techniczna pojazdu, czyli wyposażenie dodatkowe i standardowe.
  • Wartość rezydualna, zwana czasami wartością resztową.
  • Określenie okresu użytkowania pojazdu
  • Podanie rocznego lub całkowitego przebiegu.
Inaczej wartość resztowa, często stosowany skrót to RV (z angielskiego). Jest to wartość pojazdu po zakończeniu umowy. Im wyższa wartość RV w stosunku do ceny początkowej tym mniejsza utrata wartości pojazdu, a to oznacza, że rata będzie niższa. Na wysokość RV ma wpływ czas użytkowania pojazdu oraz przebieg całkowity pojazdu. Im dłużej trwa umowa tym wartość RV jest niższa podobnie z przebiegiem im wyższy tym niższa wartość RV. 

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.