530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

Daimler i BMW rozpoczynają działalność pod wspólnym szyldem

by admin Luty 24, 2019 1 comment Bez kategorii

Jeśli chodzi o carsharing, motoryzację oraz mobilność elektryczną, europejscy producenci samochodów biorą sobie do serca stare przysłowie: „Jeśli nie możesz pokonać swojego wroga, przyłącz się do niego.”

Daimler i BMW pod wspólnym szyldem

Daimler i BMW, niemieccy giganci samochodowi, postanowili rozpocząć działalność pod jednym wspólnym szyldem. Marki zadecydowały o połączeniu swoich działów obsługi mobilności we wspólny joint venture, w którym każda z nich będzie posiadać równo po 50 proc. udziałów. Umowa ma połączyć działania firm w obszarach takich jak carsharing, transport kołowy, mobilność w mieście oraz parkowanie. Ma także wpłynąć na udoskonalenie ich dotychczasowej oferty związanej ze stacjami ładowania oraz pojazdami elektrycznymi.

Pierwsze spekulacje, że obaj giganci samochodowi mogą połączyć swoje siły, pojawiły się już w styczniu. Właśnie wtedy wypożyczalnia samochodów Sixt sprzedała swoje udziały w spółce DriveNow koncernowi motoryzacyjnemu BMW. DriveNow obecnie ma zostać połączony z przedsiębiorstwem Car2Go firmy Daimler. W ramach transakcji ma powstać jeden wspólny podmiot, oferujący ponad 20 000 pojazdów w 31 miastach na terenie całego świata.

Wspólne przedsięwzięcie dwóch koncernów podkreśla determinację producentów samochodów w dotrzymaniu kroku rywalom takim jak Volkswagen, który zadebiutował swoją własną ofertą elektrycznego transportu kołowego jeszcze pod koniec 2016 roku. Rozpoczęta właśnie współpraca pomaga również zachować przewagę nad rosnącą konkurencją ze strony firm technologicznych, które samodzielnie tworzą infrastrukturę dla pojazdów autonomicznych oraz aut bezzałogowych.

Współpraca BMW i Daimlera

Współpraca BMW i Daimlera to jeden z wielu sygnałów dowodzących zmian na rynku, na którym pojawiła się obecnie plątanina różnych umów i sojuszy, rozciągająca się poprzez technologię do różnych segmentów produkcji. Na przykład w zeszłym roku Uber i Daimler podpisali umowę o dostarczanie samochodów Daimlera do samodzielnego prowadzenia sieci Uber. Zaledwie kilka miesięcy później Ford ogłosił plany zapewnienia autonomicznych samochodów dla Lyft do 2021 roku. Wcześniej w tym tygodniu brytyjski producent Jaguar Land Rover podpisał umowę z Waymo z Google na zbudowanie do 20 000 elektrycznych i autonomicznych pojazdów.

One thought on "Daimler i BMW rozpoczynają działalność pod wspólnym szyldem"

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Polecane oferty

Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image

Skontaktuj się z nami

 oferty@bcarfull.pl
 Cała Polska
 784007080