530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

Leasing jak najem długoterminowy – korzystny sposób na flotę

Leasing jak najem długoterminowy – korzystny sposób na flotę

by admin Luty 24, 2019 Brak komentarzy
News and Rumors

Samochód na nową firmę

Nowe firmy, które rozpoczynają dopiero działalność, bardzo często stają przed koniecznością zainwestowania we własne środki transportu. Oczywiście w zależności od rodzaju prowadzonej działalności ilość potrzebnych samochodów może się zmieniać – firmy transportowe muszą mieć rozbudowaną flotę samochodów ciężarowych, z kolei firmy handlowe potrzebują zwykle kilku samochodów dla swoich handlowców, choć równie dobrze byłyby widziane samochody przeznaczone do użytkowania przez czołowych pracowników. Można takie samochody kupić korzystając z kredytu, ale najczęściej firmy, które dopiero rozpoczynają działalność, nie mogą się wykazać odpowiednimi zabezpieczeniami. Pozostaje zatem korzystanie z leasingu.

Leasing dla nowych

Leasing dla nowych firm będzie z pewnością korzystnym rozwiązaniem w przypadku firm, które chcą skorzystać z możliwości korzystania z nowych samochodów, ale jednocześnie nie mogą skorzystać z możliwości zakupu samochodu za gotówkę. Leasing samochodów Toyota zaczyna się od wpłaty równej 0%, co sprawia, że może z niego skorzystać praktycznie każda firma. Równie ważny dla firm może być okres trwania umowy leasingu – najkrótsza może być zawarta na 2 lata, ale długość takiej umowy może sięgać do 60 miesięcy.

Dlaczego zatem leasing dla nowych firm jest korzystnym rozwiązaniem dla firmy? Firmy mogą korzystać z uproszczonej procedury – dealerzy samochodowi nie będą wymagać od firmy zbyt wielu dokumentów, a sama decyzja może być podjęta w ciągu godziny. Oczywiście firma może być poproszona o ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia oprócz standardowego zastawu na samochodzie i konieczności ubezpieczenia samochodu.

Alternatywą dla leasingu najem długoterminowy

Leasing jest korzystną formą finansowania samochodu także z punktu widzenia księgowości, zwłaszcza w przypadku mniejszych firm. Leasing generuje koszty uzyskania przychodu, zatem pozwala na obniżenie należnego podatku. W przypadku samochodów leasingowanych koszty uzyskania przychodu może generować również ubezpieczenie czy koszt naprawy serwisowej samochodu. Warto także pamiętać, że miesięczne raty leasingu w jednakowej wysokości pozwalają na zaplanowanie comiesięcznych wydatków.

Jednak jak prześledzimy wszystkie zalety leasingu i usłyszymy o najmie długoterminowym, okaże się, że to idealna alternatywa dla umowy leasingowej, generująca dużo więcej korzyści przy mniejszych ryzykach.

Przede wszystkim, najem długoterminowy charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek opłat wstępnych.

Do tego, rata najmu długoterminowego zawszę będzie niższa od raty leasingowej, z racji na fakt, iż w najmie płacimy jedynie za utratę wartości wybranego pojazdu. Nie biorąc po uwagę, że musimy opłacić jego całą wartość. To właśnie sprawia, iż wynajem długoterminowy zaczyna być bardziej popularny od leasingu.

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>