530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

Co to jest wynajem długoterminowy?

Co to jest wynajem długoterminowy?

by admin Luty 24, 2019 Brak komentarzy
News and Rumors

Co to jest wynajem długoterminowy

Jest to rozwiązanie dla przedsiębiorców dzięki, któremu można użytkować pojazd dowolnej marki bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dzięki takiemu rodzaju finansowania auta na użytkowniku nie ciąży obowiązek zapłaty za całe auto a jedynie za jego nieznaczną część. Użytkownik bowiem nie musi wnosić żadnej opłaty wstępnej ani końcowej.

Kalkulacja rat jest wyliczona na podstawie wysokiej wartości końcowej, tzw wartości rezydualnej nazywanej wartością RV.

BRAK KONIECZNOŚCI WYKUPU POJAZDU przy zakończeniu umowy.

Korzyści najmu długoterminowego

  • 0% opłaty początkowej – dzięki temu nie ma potrzeby angażować środki pieniężne a tym samym przeznaczyć je na dowolny inny cel
  • Okres trwania umowy od 12 do 60 miesięcy
  • Stałe miesięczne opłaty
  • Pena kontrola kosztów związanych z pojazdem

Co to jest leasing operacyjny?

Klasyczny leasing operacyjny z punktu widzenia wysokości kosztów jest niczym innym jak kredytem na samochód. Oczywiście nie dosłownie, w świetle prawa jest to jak wskazuje nazwa lease = dzierżawa jest użyczeniem pojazdu. Jednak jak popatrzymy na ten rodzaj finansowania z punktu widzenia wielkości ponoszonych kosztów okazuje się, że „pożyczamy pieniądze” na zakup pojazdu. Jak to działa? Najczęściej leasingodawca wymaga jakiejś opłaty wstępnej (10%, 20% a nawet więcej. Następnie płacimy co miesiąc określoną ilość rat zazwyczaj 24, 36 albo 48. Ostatnie etap jeśli można tak to nazwać to wykup auta i tu uwaga OBOWIĄZKOWY. Klienci zwykle ustalają wykup na poziomie 1% albo 10%.

Wynajem długoterminowy VS Leasing operacyjny
cecha Wynajem długoterminowy Leasing operacyjny Uwagi
Opłata wstępna NIE jest obowiązkowa. JEST obowiązkowa. Wnoszenie jakiejkolwiek opłaty wstępnej jest niczym innym jak zamrożeniem własnej gotówki.
Ilość miesięcznych rat Od 12 do 60 Od 24 do 60 Możliwość krótkich umów pozwala na częstszą zmianę pojazdu. Często słyszy się że ktoś po zakupie pojazdu w leasingu np. 3 letnim żałuje wyboru już po roku. Przy wyborze i zakupie pojazdu zwykle towarzyszą nam silne emocje, które odciągają naszą uwagę od detali, które w późniejszym czasie będą nas denerwowały w aucie.
Kontrola kosztów W ratę można wliczyć:
koszty przeglądów serwisowych,
koszty różnego rodzaju napraw pozagwarancyjnych,
koszty zakupu, wymiany i przechowywania opon,
koszty ubezpieczenia OC/AC
Do raty nie można doliczyć żadnych innych kosztów Dzięki połączeniu wszystkich kosztów w jedną ratę a tym samym w jedną fakturę możemy co do złotówki zaplanować wszystkie wydatki związane z użytkowaniem pojazdu na cały okres trwania umowy. Po za kosztami paliwa oczywiście.

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>