530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

BMW Serii 3 nasze opinie

by admin Luty 24, 2019 Brak komentarzy Bez kategorii

Bmw Serii 3

Dzięki uprzejmości jednego z salonów BMW przez ostatni miesiąc oczywiście nie co dziennie udało nam się przetestować niemal wszystkie wersje silnikowe BMW Serii 3. Dzięki czemu wyrobiliśmy sobie ciekawe opinie o tym aucie. Wśród nich były limousine czyli sedan, Touring czyli kombi i Gran Turismo czyli… no właśnie czyli co? To było pierwsze pytanie jakie sobie zadaliśmy. Sylwetka tego auta na pewno budzi kontrowersje, jak mówią sami handlowcy, to auto BMW Serii 3 Gran Turismo – Klienci albo kochają, albo nienawidzą.

Historia BMW Serii 3 Gran Turismo

Ciekawa jest też historia tego modelu. BMW Serii 3 Gran Turismo pierwotnie miało być oferowane tylko na rynek chiński. Co ciekawe BMW Serii 3 Gran Turismo różni się od pozostałych modeli BMW Serii 3 nie tylko nadwoziem. Przestrzeń na nogi w BMW 3 GT jest tak duża, że mając 180 cm wzrostu siedząc za kierowcą założyłem nogę na nogę, a kierowca miał 198 cm wzrostu. Szybko porównaliśmy to z o wiele większym modelem BMW Serii 5 i okazało się, że beemka trójka GT ma o wiele więcej miejsca z tyłu na nogi niż nie tylko sedan czy kombi, ale również „piątka”.

Zobacz BMW Serii 3 Gran Turismo w najmie długoterminowym

Wersje silnikowe BMW Serii 3

Decydując się na BMW Serii 3 mamy do wyboru wiele wersji silnikowych, z napędem na jedną oś jak na 4 koła, czyli xDrive. Benzynowe silniki BMW oznacza literką i, a dieslowe literką d. Nam udało się pojeździć:

  • 318i o mocy 136KM, auto idealne do spokojnej jazdy po mieście
  • 320i o mocy 184 zarówno w wersji z napędem na jedną oś jak i xDrive.
  • 330i o mocy 252KM i tutaj również z napędem na jedną oś i na 4 koła. Trzeba przyznać, że decydując się na opcję z napędem na jedną oś przy aucie o takiej mocy to dość odważna decyzja, łatwo zerwać było przyczepność. A po odłączeniu systemu kontrolującego trakcję zrobiło się na prawdę gorąco w aucie.
  • 316d 116KM, podobnie jak w 318i samochód może nie zachwyca osiągami „na papierze” ale zaskoczył nas naprawdę całkiem fajnym uczuciem przyspieszania jak na dwulitrowy silnik diesla o mocy 116KM.
  • 318d o mocy 150KM jak dla mnie ideale rozwiązanie, doskonały kompromis pomiędzy mocą, spalaniem i ceną (rata od 1208 zł netto!)
  • 320d o mocy 190KM z napędem na jedną oś i xDrive

Nie udało nam się pojeździć wersjami silnikowymi o większych mocach a trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. Najmocniejsze propozycje BMW na Serię 3 to 340i o mocy 326KM i 335d o mocy 313KM.

Wady i zalety BMW Serii 3

To co nas najbardziej urzekło w modelu BMW Serii 3 to świetna sylwetka, bardzo fajny komfort jazdy, na autostradzie przy prędkości 180 km/h było naprawdę całkiem cicho. BMW Serii 3 świetnie się prowadzi, ma się wrażenie jakby układ kierowniczy był połączony bezpośrednio z rękoma kierowcy, doskonale trzyma się w zakrętach. Zawieszenie pracuje jak na markę Premium przystało, tłumi wszelkie nierówności a jadąc po kostce brukowej stukot z kół był ledwie słyszalny. BMW w serii 3 oferuje kilka pakietów wyposażeniowych, które łączą w sobie elementy wyposażenia, na które Klienci najczęściej się decydują. Różne linie stylistyczne, wiele rodzajów tapicerki oraz kół gwarantują, że można skonfigurować auto na bardzo dużą liczbę sposobów dając tym samym możliwość oryginalności.

Nie trzeba było długo jeździć, aby przekonać się na własnej skórze, dlaczego to auto tak dobrze się sprzedaje.


Znajdź swój samochód marzeń

Wpisz markę, model lub kwotę raty w jakiej chcesz się zmieścić miesięcznie.
Wyszukiwanie zaawansowane

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Polecane oferty

Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image

Skontaktuj się z nami

 oferty@bcarfull.pl
 Cała Polska
 784007080