530 420 725Teren działania - cała Polska
header image

Aston Martin planuje ofertę publiczną w Londynie

by admin Luty 24, 2019 Brak komentarzy Bez kategorii

Aston Martin przygotowuje się do podjęcia współpracy z takimi gigantami jak Deutsche Bank, Goldman Sachs i JPMorgan. Mają oni pomóc przedsiębiorstwu w zaplanowaniu pierwszej oferty publicznej w Londynie. Według Reuters słynny producent samochodów może zostać wyceniony nawet na 5 miliardów funtów (około 7,1 miliarda dolarów).

Oferta Aston Martin

Investindustrial, który wspierał markę Aston Martin przez ponad pięć lat, podobno w 2012 r. zgodził się kupić 37,5% udziałów w firmie za 150 milionów funtów. Planował także zainwestować kolejne 500 milionów funtów w ciągu nadchodzącego półrocza. Mówi się, że łącznie Investindustrial i kuwejcki sponsor Investment Dar są właścicielami ponad 90% udziałów w brytyjskim przedsiębiorstwie motoryzacyjnym.

Jeśli oferta zostanie przedstawiona w 2018 roku, prawdopodobnie będzie to jedna z największych tegorocznych propozycji wśród firm z siedzibą w Stanach Zjednoczonych lub Europie. Obecnie to zaszczytne miejsce zajmuje firma ADT z Florydy, która zebrała około 1,6 miliarda dolarów, ustalając początkowy limit rynkowy na 10,6 miliarda dolarów w styczniowej ofercie. Apollo Global Management, który był właścicielem ADT przez mniej niż dwa lata, odnotował podobno aż 2,4 miliarda dolarów zysków z tej transakcji.

Główne IPO wspierane przez PE

Oto niektóre z firm, które przeprowadziły w tym roku główne IPO wspierane przez PE, wraz z ich obecnymi limitami rynkowymi:

W przygotowaniu jest wiele innych możliwie dużych ofert. Raporty z zeszłego miesiąca wskazują, że TPG i spółka portfelowa GreenSky rozważają ofertę publiczną szacowaną na kwotę około 5 miliardów dolarów. Tymczasem BMC Software z Houston podobno planują ofertę, która może przynieść firmie sumę 10 miliardów dolarów lub więcej. Bain Capital i Golden Gate Capital w 2013 r. wykupiły dostawcę usług SaaS za kwotę 6,9 miliarda dolarów.

 

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Polecane oferty

Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image
Featured image

Skontaktuj się z nami

 oferty@bcarfull.pl
 Cała Polska
 784007080